łazienki

W ostatnich latach nastąpiły gruntowne zmiany w projektowaniu łazienek. Długo niedoceniana, nagle ta część mieszkania stała się ważna dla współczesnego człowieka. W przeszłości służyła jedynie do utrzymania higieny, stąd i jej wystrój, i lokalizacja w domu nie były zbyt istotne. Sytuacja uległa odwróceniu wraz z ogólnym podwyższeniem standardu życia. Nasze próby radzenia sobie z jego obłędnym pędem, jak również konieczność ponownego ustalenia granic pomiędzy tym, co osobiste, i tym, co wspólne, zrodziły nowe potrzeby, a one zaspokajane są właśnie w tej przestrzeni: w łazience.
Dziś postęp technologiczny sprawił, że łazienka, zachowując podstawowe funkcje, cechuje się znacznym wyrafinowaniem, a nowe urządzenia służące relaksacji czynią z niej prywatne spa.
Wystrój stał się niezwykle istotny. Nowoczesne elementy wykończenia sprawiają, że nawet te najmniejsze i najskromniejsze cztery kąty mogą idealnie wpasować się w charakter całego domu.
Sam projekt pomieszczenia może zatem odzwierciedlać różne style. Zawdzięczamy to dostępnej na rynku szerokiej gamie mebli i armatury, które mają sprostać rosnącym wymaganiom wobec tych wnętrz. Wielu architektów i projektantów wniosło tutaj swój udział w postaci własnej kolekcji wyposażenia i instalacji sanitarnych.
Nowa estetyka łazienki pozwoliła na zwiększenie jej powierzchni, pełniącej dotąd w domu podrzędną rolę. Obecnie, zarówno łazienka przy każdym pokoju, jak też wydzielona specjalnie dla gości, nie jest atrybutem wyłącznie luksusowych apartamentów.
Rozwiązania przedstawione na następnych stronach stanowią świadectwo tej radykalnej przemiany. Mogą też inspirować tych projektantów, którzy wiedzą, że w tej części mieszkania nastąpi istotne polepszenie jakość naszego życia.