wnętrza mieszkalne

Meble w wystroju wnętrz

W salonie przyjmujemy gości, odpoczywamy, oglądamy telewizję i spędzamy czas z rodziną, więc powinniśmy czuć się w nim swobodnie. Jego styl będzie uzależniony od tego, jaki charakter chcemy mu nadać.
Sercem salonu są kanapy i fotele, które stanowią jego główny element. Warto mieć na względzie łatwość, z jaką można je dostosowywać do różnych sytuacji, zwłaszcza jeśli lubisz regularnie zmieniać ustawienie mebli.
Podejmując decyzję odnośnie koloru kanapy, należy wziąć pod uwagę wystrój pomieszczenia, dywany i zasłony. Chłodne barwy pozwalają uzyskać przyjemny dla oka efekt, podczas gdy cieplejsze, jak czerwień i pomarańcz, idealnie podkreślają nieformalny i współczesny charakter wnętrza.

Meble do małych przestrzeni

W ostatnich dekadach znacznie wzrosło zapotrzebowanie na małe domy i mieszkania, ze względu na zmniejszającą się liczbę członków rodziny, zagęszczenie populacji w miastach i coraz wyższe ceny metra kwadratowego lokali mieszkalnych. Dlatego też pojęcie luksusu można odnieść do jednego z zasobów, które zaczynają się kurczyć, czyli do przestrzeni.
Prawda jest taka, że mamy coraz mniej powierzchni życiowej. Nie ogranicza to jednak wyobraźni projektantów i producentów mebli, którzy oferują ciekawe rozwiązania adekwatne do dzisiejszych realiów. Współcześni projektanci łączą elegancję, wzornictwo i funkcjonalność, dzięki czemu przestrzenie są lepiej zorganizowane, a powierzchnia efektywniej wykorzystana.